Masáže

Klasická masáž

Masáž je vynikající prostředek k odstranění bolesti, navození dobré nálady, pohody, povzbuzení energie a zotavení svalstva. Osvěžuje tělo i mysl a lze si tak díky ní nejen efektivně odpočinout, ale také dosáhnout o poznání vyšší výkonnosti během dne.

Při masáži jsou vyvolávány psychické i fyzické změny a tím pocit souznění těla a mysli. Masáž se ve většině případů používá jako prostředek fyzické a duševní relaxace, kde dochází k uvolnění ztuhlých svalů a kloubů, zlepšení prokrvení a tím i látkové výměny.

Havajská masáž Lomi-Lomi

Havajská masáž je již odpradávna praktikována na Havajských ostrovech. Základy havajské masáže zvané Lomi - Lomi jsou ve stejnojmenném tradičním tanci, kde se jako hlavní prvek užívá pohybů předloktí. Stejně tak je to u masáže, kde kromě předloktí se zapojují dlouhé rytmické tahy a silnější tlaky prstů a dlaní. Speciální technika a taneční rytmus havajské masáže vyvolávají hluboký terapeutický účinek, který odstraní napětí, odbourá stres a nabije tělo i duši pozitivní energií.

Havajská masáž se doporučuje pro stimulaci krevního a lymfatického oběhu, odstraňuje svalové napětí, bolest a únavu, uvolňuje kloubní spojení a pomáhá také při detoxikaci organismu.

Tato masáž je silně relaxační a regenerativní.

Čínská TUINA masáž

Tuina v překladu znamená tlač a uchop. Jedná se o celotělovou masáž. Tuina využívá diagnostických metod čínské medicíny. Cílem masáží tuina je obnovit tok qi (čchi) v drahách a tak navrátit zdraví organismu.

Působení masáží Tuina:

  • Dobrá prevence stresu a jakýchkoliv onemocnění
  • Příznivé, uvolňující působení na psychiku
  • Odstraňuje bolesti zad a šíje, bolesti hlavy (migrény)
  • Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, odplavuje toxické látky
  • Uvolňuje svaly, klouby, šlachy.
  • U masáže nohou se stimuluje nejen tok lymfy a krve, ale díky akupresuře se stimulují i některé vnitřní orgány (žlučník, játra, slezina, ledviny, děloha, močový měchýř, žaludek).
  • Zlepšení svalového tonusu s následným vypnutím pokožky a potlačením vzniku vrásek.

Masáž může být využita velmi efektivně při léčbě chronických onemocnění a to nejen pohybového aparátu, ale i dlouhodobých problémů jako je nespavost, gynekologická onemocnění, chronická únava, psychické problémy apod. Používají se i pro léčbu dětí - jak pro léčbu akutních onemocnění tak i pro řadu chronických problémů apod.

Baňky

Baňkování je vakuová masáž, kdy se pomocí plastových baněk vytvoří podtlak a způsobí tím jejich přisátí na pokožku. Buď je baňkování použito při klasické masáži - na závěr masáže anebo lze jen samostatně použít baňky.

Napomáhá vytažení škodlivin na povrch a jejich vyloučení. Stimuluje se krevní a lymfatický oběh. Baňkování odstraňuje spasmy kolem postiženého kloubu, napomáhá k odstranění kloubních a svalových problémů, bolesti zad a páteře.

Kontraindikace (kdy baňky nepoužít): krvácivé stavy a poranění kůže, otevřené rány, léčba protisrážlivými léky


KONTRAINDIKACE (kdy nechodit na masáž):

Horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění

Otevřené rány

Pooperační stavy

Ekzém

Plísňové onemocnění

Bradavice

Onkologické onemocnění

Poranění dutiny břišní

Opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek

Závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie)

Bezprostředně po těžkém jídle

Při problémech s krevním tlakem, při epilepsii nebo cukrovce svůj zdravotní stav konzultujte se svým lékařem a na vhodnost či nevhodnost masáží se zeptejte. U těchto chorob je třeba situaci vyhodnocovat individuálně v závislosti na konkrétním stavu pacienta.